Strona Główna BIP Strona Główna
► trzeci trening 14.I.2017
 

W dniu 14.01.2017 r. w 1. Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy odbyło się kolejne, trzecie już szkolenie dla Pań w ramach projektu „Samoobrona Kobiet”.

Nauka walki wręcz została przeprowadzona na hali sportowej 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy przez instruktorów walki wręcz oraz instruktorów wychowania fizycznego. W treningu uczestniczyły kobiety ze środowiska cywilnego i wojskowego. Kolejne takie przedsięwzięcia planowane są w następujących terminach: 04.02.2017 r., 04.03.2017 r., 01.04.2017 r., 06.05.2017 i 03.06.2017 r.

Zajęcia w 1. Pomorskiej Brygadzie Logistycznej obserwował przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bydgoszczy, ppor. Monika DUDZIAK  - oficer wydziału rekrutacji odpowiedzialny za udzielanie informacji osobom zainteresowanym projektem „Samoobrona Kobiet” z terenu administrowanego przez WKU w Bydgoszczy.

Samoobrona Kobiet to program 8 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu,  zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.
Fotogaleria